Connect with us

Magazin

Ünlü oyuncu Ece Hakim, Harvard Üniversitesi’nden mezun oldu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki başarısıyla tanınan oyuncu Ece Hakim, tam burslu kazandığı Harvard Üniversitesi’nden mezun oldu.

Published

on

By

22 yaşındaki Ece Hakim, 2016 yılında Harvard Üniversitesi’ni tam burslu kazanmış ve eğitimi nedeniyle rol adlığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılmıştı.

İyi bir dereceyle eğitimini tamamlayan oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla mezun olduğunu duyurdu.

Psikoloji bölümünden mezun oldu

Harvard Üniversitesi’nin psikoloji bölümünden mezun olan Ece Hakim, mezuniyet fotoğrafını şu sözlerle paylaştı: “Lisedeki en yakın arkadaşım bana bu ayıcığı hediye ettiğinden beri Harvard’a gitmek benim hayalimdi. Bugün Harvard’dan mezun oldum!”

Yasemin Sakallıoğlu, Songül Öden, Müjde Uzman, Ozan Akbaba, Ceren Benderlioğlu ve Hasibe Eren gibi birçok ünlü isim, Hakim’in paylaşımına tebrik yorumları yağdırdı.

Kadının toplumdaki yeriyle ilgili tez!

Ece Hakim, bitirme tezi hakkında ise “Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir. Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar