Connect with us

Dünya

Ünlü rodeocu Campos Silvia’nın trajik ölümü herkesi şoke etti

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenen ‘Profesyonel Boğa Güreşi Velocity Tour’ etkinliği sırasında 22 yaşındaki rodeocu Amadeu Campos Silvia, yarış sırasında feci şekilde ağır yaralanmasının ardından hayatını kaybetti

Published

on

By

Campos Silvia, yarış sırasında skor kaydetmek için gereken minimum süreden yaklaşık 3 saniye geçtikten sonra, toplamda 5 saniye süreyle boğadan ayrıldı, fakat genç adam ezilerek göğsünden ağır şekilde yaralandı.

Prodesyonel Boğa Binicileri’nden bir sözcü, Siva’nın hastaneye nakledildiğini, ancak tüm müdahalelere karşın hayatını kaybettiğini açıkladı.

“Boğa, arka bacaklarının altına alarak baş aşağı çevirdi, bu gerçekten korkunç, trajik bir kaza” sözleriyle duyurulan Silvia’nın ölümüne sebep olan boğa için ‘saldırgan bir eylem değildi’ ifadeleri kullanıldı. “Boğa normal şekilde yalpalıyordu. Amadeu’nun mahmuzu boğanın yanındaki ipe takılarak boğanın altına doğru sürüklendi” denildi.

Campos Silva, 2017 ve 2018 yıllarında Brezilya’da benzer etkinliklere katıldıktan sonra PBR ABD Turu’na katılarak gelecek vaat eden rodeocu olarak gösteriliyordu. Geçtiğimiz yılın sonlarında 2020 PBR Dünya Finalleri’ne de katılan genç adamın trajik şekilde hayatını kaybettiği Velocity Tour yarışı en önemli etkinliklerden biri olarak kabul ediliyor.

PBR tarafından yapılan açıklamada, “Amadeu çok mücadele etti ve sporumuzda yükselen bir yıldızdı” sözlerine yer verilerek ailesi ve arkadaşlarına başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Campos Silva, 1989 yılından bu yana yarışlarda öldürülen 21’inci rodeocu oldu.

*Fotoğraf temsilidir.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar