Connect with us

Dünya

Uyuşturucu baronu El Chapo’nun gizlendiği ev, piyango ikramiyesi olarak verilecek 

Meksika’da “El Chapo” (Bücür) lakaplı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman’ın uzun süre güvenlik güçlerinden gizlendiği ev, 15 Eylül’de çekiliş ile piyango ikramiyesi olarak dağıtacak.

Published

on

By

Meksika ulusal günü dolayısıyla düzenlenecek özel çekilişte, El Chapo’nun gizlendiği ev için tanesi 10 euro’dan 2 milyon bilet satışa sunuldu. Banyo küvetinin altında gizlenmiş bir tünel bulunan iki odalı, küçük bahçeli bu evin piyasa değerinin 155 bin euro olduğu tahmin ediliyor.

Yıllarca bu evde gizlenen “El Chapo”, 16 Şubat 2014’te güvenlik güçleri eve ulaştığında küvetin altındaki tünelden kaçmıştı. Ancak altı gün sonra Mazatlan kentinde yakalanmış ve tutuklanmıştı. 2015’te bir kez daha cezaevinden kaçan Guzman bu kez duşların olduğu yere kazılan tünelden kaçmayı başarmıştı. Altı ay sonra yakalanmış ve 2017’de ABD’ye iade edilmişti.

ABD’de “uyuşturucu satmak”, “kara para aklamak” ve “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından yargılanan ve 2019 yılında ömür boyu hapse mahkum edilen uyuşturucu baronu 2009 yılında Forbes dergisinin dünyanın en zenginleri listesine girmişti.

El Chapo’nun gizlendiği eve daha önce intikam korkusundan alıcı çıkmadı

El Chapo’nun 10 milyon euro değerindeki diğer taşınmazlarına sosyal yardım projelerinde kullanılmak üzere devlet el koymuştu.

Devlet yine sosyal projelerde kullanılmak üzere ünlü uyuşturucu kaçakçısının değerli araba, mücevher, özel jet ve yatlarına koymuştu.

Piyango ikramiyesi olarak verilmek istenen El Chapo’nun gizlendiği eve, intikam için saldırı tehdidi yüzünden şu ana kadar alıcı çıkmamıştı.

Kaynak: Euronews

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar