Connect with us

Gündem

Uzmanlardan ‘maske karmaşasına karşı’ ilginç öneri

Koronavirüse karşı sürekli uzmanlardan öneriler geliyor. Bu sefer ki öneri Kanada Halk Sağlığı Sorumlusu Dr. Theresa Ta’dan geldi.

Published

on

By

Kanada Halk Sağlığı Sorumlusu Dr. Theresa Tam, “Cinsel sağlık, genel sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, cinsellik, Covid-19 zamanında karmaşık hale gelebilir” diyerek cinsellik sırasında maske takılabileceğini söyledi.

Kanada Halk Sağlığı Sorumlusu Dr. Theresa Tam, cinsel ilişkide bulunurken koronavirüsten korunma konusunda bir kamuoyu açıklaması yayınladı.

Dr. Tam, “Cinsel sağlık, genel sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, cinsellik, Covid-19 zamanında karmaşık hale gelebilir” dedi ve ekledi: “Covid-19’un yayılmasını önlemek için öpüşmeyi atlamak ve belki de maske takmak en iyisidir.”

Dr. Theresa Tam, “Mevcut kanıtlar, yeni koronavirüsü semen veya vajinal sıvılar yoluyla kapma olasılığının çok düşük olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, ilgili kişilerde semptomlar olmasa bile, yeni kişilerle cinsel aktivite, öpüşmek gibi yakın temas Covid-19’u kapma veya hastalığı bulaştırma riskini artırıyor “ifadesini kullandı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar