Connect with us

Dünya

Vera Wang formuyla şaşırttı: 73. yaşını kutladı!

Ünlü moda tasarımcısı Vera Wang 73 yaşına girdi ve doğum günü partisinden fotoğrafları Instagram hesabından paylaştı.

Published

on

27 Haziran’da 73 yaşına giren Vera Wang, Pazartesi günü doğum gününü New York City’deki gösterişli karaoke partisiyle kutladı. Wang, doğum gününden fotoğraflarını da Instagram hesabından paylaştı… Takipçilerinden ise Vera Wang’a formunu nasıl koruduğuna dair de çok sayıda soru geldi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Vera Wang (@verawang)’in paylaştığı bir gönderi

Wang, bir röportajında fiziğini kas hafızasına bağlamış ve “Amerika Birleşik Devletleri’nde rekabetçi bir patenciydim ve Balanchine Amerikan Bale Okulu’nda dansçıydım” demişti. Wang, uykunun da anahtar olduğunu söylemişti.

Wang, daha önce daha önce karın kaslarını sergilemiş ve hayranlarını şaşırtmıştı.

WERA WANG HAKKINDA

Vera Ellen Wang, 27 Haziran 1949’da 1940’ların ortalarında Amerika Birleşik Devletleri’ne göç eden Çinli bir anne babanın çocuğu olarak New York’ta dünyaya geldi. Annesi Florence Wu, Birleşmiş Milletler için tercüman olarak çalışırken, Yanjing Üniversitesi ve MIT mezunu olan babası Cheng Ching Wang bir ilaç şirketine sahipti.

8 yaşında artistik patinaj yapmaya başladı. Sarah Lawrence Koleji’ne kaydolmadan önce seçkin Chapin Okulu ve Amerikan Bale Okulu’na katıldı. İkinci yılında Paris, Sorbonne’da kısa bir süre eğitim aldı, ancak sanat tarihi alanındaki derecesini tamamlamak için Amerika Birleşik Devletleri’ne döndü.

-Yetenekli bir patenci olan Wang, gençliği boyunca profesyonel olarak yarıştı. Ancak, o ve partneri James Stuart, 1968 ABD Ulusal Şampiyonasında genç çiftler yarışmasında beşinci olunca Olimpiyat hayallerine ulaşamadı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, 1971’de paten kariyerini rafa kaldırdı ve Vogue dergisi için çalışmaya başladı. Bir yıl içinde, 23 yaşındayken, kıdemli moda editörlüğüne terfi etti. 15 yıl boyunca bu unvanı elinde tuttu.

1987’de Ralph Lauren’de aksesuarlar için tasarım direktörü olarak çalışmak üzere Vogue’dan ayrıldı.

Kendi gelinlik tasarımının taslağını çizdi ve 10.000 dolarlık ayrıntılı gelinliği uyarlaması için bir terzi görevlendirdi.

Ertesi yıl, babasının maddi desteğiyle New York’ta Madison Avenue’deki lüks Carlyle Hotel’de kendi gelin butiğini açtı.
Çoğunlukla ünlü isimlere hitap eden Vera Wang Gelin Evi, başlangıçta ünlü tasarımcılar Guy Laroche, Arnold Scaasi, Carolina Herrera ve Christian Dior tarafından özel tasarım gelinlikler sundu. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, Wang bir moda tasarımcısı olarak becerilerini geliştirdi ve sonunda modern ve sofistike gelinliklerden oluşan bir imza koleksiyonu başlattı.

İkonik düğün koleksiyonları ve kırmızı halı tasarımlarıyla tanınan Vera Wang, Michelle Obama’dan Ariana Grande’ye herkesi giydirdi.

Wang, modaya üniversiteden hemen sonra başladı ve 17 yıl kaldığı Vogue’un en genç editörü olmuştu…

1990 yılında gelinlik butiğini kurmadan önce Ralph Lauren için tasarım direktörü olarak çalıştı.

Dünyaca ünlü modacı Forbes’ın kendi servetini kendisi yapan kadınlar listesinde de yer alıyor. Bugünkü serveti yaklaşık 500 milyon dolar değerinde.

 

 

 

 

 

 

Haber: elele.com.tr

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar