Connect with us

Gündem

Victoria’s Secret Defileleri Metaverse ile Geri Dönüyor!

Her yıl merakla beklenen Victoria’s Secret defileleri 2019 yılında sonlandırılmıştı. Ancak iç giyim devi, bu yıl Metaverse evreninde yeni şovlar planladığının sinyallerini şimdiden verdi…

Published

on

İç çamaşırı devi, 8 Şubat’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne ticari marka başvurusunda bulundu.

Victoria’s Secret giyim, iç çamaşırı ve ayakkabı gibi sanal ürünleri satmak için ticari markalar açmaya da hazırlanıyor. Bununla birlikte sanal defilelerle kullanılabilecek fotoğraflar, görüntüler, videolar ve kaydedilmiş çekimler gibi ‘eğlence hizmetleri’ için de patent ofisine başvuruda bulundu.

Victoria’s Secret, metaverse’de markalarını korumak için patent başvurusu yapan Nike ve Adidas gibi büyük markalar arasında yer alıyor. Bunların çoğu hiç mağaza açmayabilir ancak uzmanlar, markaların kenarda oturup fırsatları kaçırmak yerine erken hareket etmelerinin akıllıca olduğunu söylüyor.

Endüstri web sitesi Retail Prophet’in kurucusu, “Akıllı markalar gerçekten de gerçek sanal mağazalar satın alacak ve marka varlıklarını ve deneyimlerini geliştirmek için gösterdikleri çabayı bu yıl daha da artıracak” dedi.

Marka, 2019 yılında şovu neden iptal ettiklerini ise şöyle açıklamıştı:

“Victoria’s Secret’ın pazarlamasını geliştirmek istiyoruz. Müşterilerle iletişim kuracağız, ancak söyleyeceğim hiçbir söz, bu moda şovunun büyüklüğünü açıklayamaz. Victoria’s Secret’in performansındaki düşüş göz önüne alındığında, ürünlerimizin müşterilerde yankı uyandırmasını sağlamaya odaklanırken, bu işte sermaye yatırımını büyük ölçüde geri çektik.”

Onedio

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar