Connect with us

Dünya

Waltham Forest’te meclis üyeliği adayı Şazimet İmre: “Türklerin sesi olacağım”

Published

on

By

Londra’nın Waltham Forest ilçesine bağlı olan Lea Bridge Road bölgesinde, 10 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek olan ara seçimlerde Belediye Meclis üyeliğine aday olan Şazimet İmre, “Hedefim önce bölgemde sonra da tüm İngiltere’de Türklerin sesi olmak” dedi.

Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu Şazimet İmre, 16 yıldır İngiltere’de yaşıyor. İmre, Birleşik Krallık’ta 6 Mayıs 2021’de yapılan yerel seçimden sonra Lea Bridge Road bölgesinde belediye meclis üyelerinden birinin istifasıyla boşalan koltuğa aday oldu.

İngiltere’ye geldiği günden bu yana çeşitli toplumsal faaliyetlerde yer aldığını dile getiren İmre, “Siyaset okulunu da okuduğum gerçek mesleğim. Artık İngiltere’de yaşayan Türk toplumu için bu birikimimi kullanmaya karar verdim. Bir Türk kadını olarak Başta yerel anlamda söz sahibi olup buradaki Türk toplumuna hizmet etmeyi amaçlıyorum. Türklerin sesi olmak en büyük hedefim” diye konuştu.

İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu, Britanya Türk Kadınları Derneği ve Genç Türkler Derneği’nin yönetim kurullarında da yer alan iki çocuk annesi Şazimet İmre. bu zorlu yolda Türk toplumundaki kadınların kendisine destek vermesinden dolayı çok mutlu olduğunu ve gurur duyduğunun altını çiziyor.

Başta ailesi olmak üzere çevresinin kendisine verdiği destek için müteşekkir olduğunu belirten İmre, “Özellike kadınlardan o kadar güzel geri dönüşüm aldım ki, toplantılarımıza katıldılar, yeri geldi işlerini bırakıp kampanyama destek verdiler. Başta kadınlar için birçok projeyi hayata geçirmek için çabalayacağım. Eğitimlere, seminerlere, kurslara ihtiyacı var buradaki kadınların. Hayatın içinde desteklere ihtiyaçları var. El ele verip hep birlikte ilk başta bölgemde yaşayan Türk kadınları için sonra da iktidar partisinin bir üyesi olduğum için tüm İngiltere’de sesimizi duyurmaya çalışacağız.

İngiltere’de yaşayan Türk toplumunun biraraya gelmesi gerektiğinin önemine de değinen İmre, “Buraca birçok milletten topluluklar var. Biz de rakam olarak oldukça önemli bir topluluğuz. Daha çok kenetlenmeli ve söz sahibi olmalıyız” diye konuştu.

İngiltere’de Türkçe yayın yapan basın kuruluşlarının da kendisine büyük destek verdiğini belirten İmre, dayanışma için basın mensuplarına da teşekkür etti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar