Connect with us

Gündem

Wayne Rooney: “Ronaldo artık eskisi gibi değil”

İngiltere futbolunun efsanelerinden Wayne Rooney, eski takım arkadaşı Ronaldo’nun Manchester United’da beklenen etkiyi yapamadığını söyledi.

Published

on

İngiliz futbolunun efsanesi Wayne Rooney, eski takım arkadaşı Cristiano Ronaldo’nun ikinci Manchester United transferinin başarısız olduğunu söyledi.

Katıldığı programda konuşan Rooney, Cristiano Ronaldo’nun eskisi gibi olmadığını belirterek, “Cristiano Ronaldo çok önemli goller attı ama artık eskisi gibi değil, bu gerçek. Goller atabilir ama takımın daha fazlasına ihtiyacı var. Manchester United’ı ayağa kaldırmak için daha genç ve daha aç oyunculara güvenmek zorundasınız” değerlendirmesini yaptı.

Teknik adamlık kariyerinde hedefleri olduğunu anlatan Rooney ayrıca altyapısından yetiştiği Everton ve Manchester United’da çalışmayı çok istediğini açıkladı.

Rangnick’in beklenen etkiyi yaratmaması ve yerine kimin geçebileceğine ilişkin soruya ise Rooney, “Ben Pochettino’yu getirirdim. Premier Lig’e de hakim bir isim. Southampton’da da bir çok oyuncuya etkisi oldu. Eğer ona gerekli zamanı verirseniz başarıyı yakalayabilir” diye konuştu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar