Connect with us

Dünya

WhatsApp’a artık son görülmelerinizi sadece izin verdiğiniz kişiler görecek

Beta sürümüne göre profil fotoğraflarıı, Hakkında bilgileri ve son görülmeler bundan sonra sadece izin verilen kişiler tarafından görebilecek ve telefonlar açık olmasa dahi WhatsApp diğer cihazlardan kullanılabilecek.

Published

on

By

Yeni bir genel beta sürümüyle birlikte WhatsApp’a, kullanıcıların profil fotoğraflarını, uygulamaya en son ne zaman girdiklerini ve hakkında kısmını kimlerin görebileceklerini seçebilmelerini sağlayacak için yeni özellikler geldi.

Webtekno’nun WABetaInfo’dan aktarımına göre, WhatsApp’ın 2.21.230.15 sürümü, belirli beta test kullanıcıları için yeni “Harici Kişilerim” özelliğini getiriyor. Bununla birlikte, “Herkes”, “Kişilerim” veya “Kimse”nin bilgileri görmemesine izin vermeye ek olarak, artık kullanıcılar profil fotoğraflarını, son görülmelerini veya hakkında bilgilerini görmesini istemedikleri kişileri seçebilecekler.

Telefon kapalı olsa dahi WhatsApp hesabı, en fazla 4 olmak üzere başka cihazlara da bağlayabilecek.

Yayınlanan duyuruya göre; WhatsApp’ın güncel olmayan bir sürümünü kullanan veya bu özelliği henüz etkinleştirmemiş olan kişiler, onları hariç tutmanız halinde bilgilerinizi göremeyecek. Birisinin son görülmenizi görmesini engellediğinizde, siz de o kişinin son görülmesini göremezsiniz. Bu nedenle de gizlilik ayarlarınızdan son görülmeyi kimse olarak ayarladığınızda hariç tutulan kişilerin son görülmesini görmeniz mümkün olabilir; ancak bu sadece bir hatadan ibarettir.

DEVREDIŞI BIRAKMA SEÇENEĞİ YOK

Tüm değişiklikler bununla da sınırlı değil. WhatsApp beta’nın bu sürümüyle şirket aynı zamanda, çok cihazlı beta programını devre dışı bırakma seçeneğini kaldırıyor ki bu, şirket bu işlevi uygulamaya gelen en önemli özelliklerden biri yapmayı planladığı için kullanıcıların artık programdan çıkamayacağı anlamına geliyor.

Şu andan itibariyle, WhatsApp’ın en son sürümünü kullanmakta olan herhangi bir kullanıcı, dilerse çoklu cihaz desteğini deneyimleyebilir. Buna dair yaptığı açıklamada şirket, “çoklu cihaz beta; Web, Masaüstü ve Portal için WhatsApp’ın yeni bir sürümünü denemeniz için size erken erişim sağlayan bir katılım programıdır. Çoklu cihaz betasına katılırsanız, telefonunuzu bağlı tutmanıza gerek kalmadan bağlantılı yardımcı cihazları kullanabileceksiniz.” ifadelerine yer veriyor. Bu herkese açık beta programına kaydolarak WhatsApp’ı aynı anda maksimum dört cihazda kullanmanız mümkün; ancak aynı anda WhatsApp hesabınıza sadece bir telefon bağlayabilirsiniz. Tabii bunun için önce WhatsApp hesabını kaydetmeniz ve yeni cihazları telefonunuza bağlamanız gerekiyor. Telefonunuzu 2 haftadan daha uzun süre kullanmamanız durumunda ise, telefona bağlı olan diğer cihazlarla WhatsApp bağlantınız kesilir.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar