Connect with us

Dünya

WhatsApp’a üç yeni özellik geliyor

WhatsApp’ın Android beta sürümlerinde yepyeni üç yeni özellik yolda.

Published

on

By

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için geliştirilen yepyeni özellikler açığa çıktı. Uygulamanın Android beta sürümlerinde ortaya çıkan yeni özellikler, WhatsApp kullanıcılarının deneyimlerinin iyiden iyiye değişeceğini gösteriyor.

WhatsApp’ta oluşturacağımız avatarlar

WhatsApp’ın 2.22.16.11 kodlu Android beta sürümünün kodlarında tespit edilen, yani geliştirme aşamasında olan yeni bir özellik, Instagram’daki Avatar özelliğinin WhatsApp’a geleceğini gözler önüne seriyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde kendi avatarlarını oluşturup, profil fotoğrafı olarak kullanabilecekler. Ayrıca oluşturulan avatarlar, çıkartma olarak da kullanılabilecek.

WhatsApp’taki yeni arama filtresi

WhatsApp’ın 2.22.16.14 kodlu Android beta sürümü ise yeni bir özelliğin test edilmesine olanak tanıdı. Bu sürüme güncelleme yapan test kullanıcıları, an itibarıyla yeni bir mesaj arama filtresi görüyorlar. Bu filtre, okunmamış mesajların olduğu sohbetleri filtrelemeye yarıyor.

Çevrimiçi durum gösterme özelliği

2.22.16.12 kodlu beta sürüm kodlarında tespit edilen bir özellik ise kullanıcıların işini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Zira bu özellik sayesinde WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini belirleyebileceksiniz. Bu özelliğin mantığı, son görülme ile aynı olacak. Bu özellik sayesinde çevrimiçi olduğunuzu herkese, belirli kişilere, rehberinizdeki bazı kişiler hariç herkese gösterebilir veya herkesten gizleyebilirsiniz.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar