Connect with us

Dünya

Will Smith, Oscar’dan 10 yıl boyunca men edildi

Ünlü ABD’li aktör Will Smith, Chris Rock’a tokat attığı için 10 yıl boyunca Oscar’a katılmaktan men edildi.

Published

on

Geçtiğimiz 27 Mart’ta düzenlenen 94. Oscar Ödül Töreninde eşi Jada Pinkett Smith ile ilgili espri yapan Chris Rock’a sahnede tokat atan ABD’li aktör Will Smith, gündemdeki yerini koruyor.

SMITH GEÇTİĞİMİZ HAFTA İSTİFA ETMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta olay sonrası Smith, Hollywood Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa etmişti. Smith, “94. Akademi Ödülleri törenindeki hareketlerim şok edici, acı verici ve affedilemezdi. Yaraladıklarımın listesi uzun ve Chris’i, ailesini, birçok yakın arkadaşımı, sevdiklerimi, etkinliğe katılanları ve dünyanın her yerinden bu töreni izleyenleri içeriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Smith ayrıca, “Akademi’nin bana olan güvenine ihanet ettim. Diğer adayları ve kazananları olağanüstü çalışmalarının tebrik edilme fırsatından mahrum bıraktım. Kalbim kırık” demişti.

OSCAR GALALARINDAN MEN EDİLDİ

Akademi Başkanı David Rubin, Smith’in istifasını kabul edilmesinin ardından disiplin işlemlerine devam edeceklerini söylemişti.

Will Smith, komedyen Chris Rock’a tokat atması nedeniyle 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men edildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar