Connect with us

Dünya

Yemeğinden mor inci çıktı

ABD’de bir adam, yemek yerken kabuklu deniz hayvanının içinde mor bir inci buldu.

Published

on

New York Post’un haberine göre, Pennsylvania’dan Scott Overland, NBC10 Philadelphia’ya, eşi ve çocukları ile bir restoranda yemek yediğini ve bir deniz tarağının içinde ender bulunan ve parıldayan mor bir inci bulduğunu söyledi.

İlk başta bir çeşit boncuk ya da bir parça şeker olduğunu düşündüler. Overland, “Şefin oraya bir şey düşürdüğünü düşündük,” dedi.

Ancak daha yakından incelediğinde, şanslı adam, “Kabuğa bakarken, kabuğun üzerinde, büyüdüğü deniz tarağının içinde bu küçük girintiyi gördük, bu yüzden muhtemelen deniz tarağının içinden bir şey olduğunu düşündük” dedi.

NEREDEYSE İADE EDİYORDU

Overland, karısının sevmediği bir dolmalık biber garnitürü yüzünden inciyi bulmadan önce istiridyeleri neredeyse geri göndereceğini söyledi. İncinin değerlendirilmesini planladığını da belirtti.

İnciler tipik olarak canlı istiridyelerin kabuklarında oluşurken, midye gibi diğer kabuklu deniz hayvanlarının içinde de oluşabilirler.

İncinin rengine, boyutuna ve nerede oluştuğuna bağlı olarak -doğal olarak vahşi doğada veya bir çiftlikte yetiştirildiklerinde- binlerce dolar değerinde olabilirler, ancak The Pearl Source’a göre ortalama olarak 300 ila 1.500 dolar arasında bir değere sahipler.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar