Connect with us

Magazin

Yıldız Tilbe’den tepki çeken sözler: “Zehirli et verin”

Yıldız Tilbe, Instagram’dan yaptığı paylaşımda sahipsiz saldırgan köpekler için, “Bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin!” dedi. Ünlü şarkıcı, tepki çeken açıklamalarının ardından özür diledi.

Published

on

Isparta’da acı bir olay meydana gelmişti. Kentte, sokak köpeğinden kaçarken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Psikoloji Bölümü birinci sınıf öğrencisi Rabia Kallı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

 

“BÖLGE HALKI ZEHİRLİ ET VERSİN, HEPSİ GEBERSİN!”

Yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Yıldız Tilbe de konuyla alakalı paylaşımda bulundu. Ünlü şarkıcı, sokakta yaşayan sahipsiz köpeklerin insanlara saldırdığını belirterek, “Bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin!” ifadelerini kullandı.

“İNSAN PARÇALAMAK NEDİR!”

Twitter’dan açıklama yapan Tilbe, “Sahipsiz köpekler hayvan barınaklarında toplanıp aklı başında, hayvansever görevliler tarafından bakılmalıdır. Saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, hepsi gebersin. İnsan parçalamak nedir ya? Toplasınlar hayvan barınaklarına köpekleri, hayvanseverler görevlendirilsin, hayvan sevmeyen sırf görev diye bu işi yapan birileri olmasın. Barınaklardaki hayvanlar birbirini yiyor açlıktan. Allah razı olmasın, hayvanseverler görevlendirilsin, kontrol edilsin. Hayvan da kurtulsun, insan da…” dedi.

“SEVMEK İÇİN BİR SEBEP GÖREMİYORUM”

Yıldız Tilbe, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bütün insanların ve hayvanların yaşama hakkı vardır fakat saldırmaya, öldürmeye hakkı yoktur, olmamalıdır. Yasalar insanın da hayvanın da birbirine zarar vermeden yaşamalarını kanunlaştırmalıdır. İnsanlara grup halinde saldıran parçalayan, öldüren köpeklerin insan öldüren bir insandan farkı yoktur, cezalandırılmalıdır. Başka insanlara saldırmak için özgür bırakılmamalıdır. Ben de şu an çocukları, kadınları, insanları parçalayan köpeklerden nefret ediyorum. Sevmek için bir sebep göremiyorum. Hayvan sevmek başka şey. Bütün hayvanlar güzeldir, bunlar insan parçalıyor, öyle gezsinler mi?

“MASUM KÖPEKLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM”

Tilbe, ardından kendisini eleştirenlere yanıt verdi. Masum köpeklerden özür dilediğini belirten ünlü şarkıcı, “Köpek var, köpek var. Bunlar canavar… Bizim bir köpeğimiz vardı. Bütün sokağı korurdu, saldırmak neymiş… Bunlar vahşi. Birbirine de, insana da, kediye de her şeye saldırıyorlar. Köpeklerin saldırıp, öldürdüğü, sakat bıraktığı insanlara acımayanları, hala katil köpekleri savunanları kendi vicdanlarına bırakıyorum. Ben buradan masum köpeklerden özür dilerim, onların da adı geçtiği için… Allah bütün masum hayvanları korusun, insanları da… Kötülerinden razı olmasın.” açıklamasını yaptı.

“SANA HİÇ YAKIŞMADI”

Ünlü şarkıcının bu açıklamaları “yıldıztilbehaddinibil” hashtag’i ile tepki topladı. Tilbe, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. İşte o yorumlardan birkaçı:

* ‘Sana hiç yakışmadı Yıldız Tilbe!’

* ‘Öldürmek değil çözüm. Herkes mahallesinde sahip çıksa köpekler de huzurlu olur!’

* ‘Senin kadar onun da yaşama hakkı var! Nasıl böyle bir şey söylersin…’

BİR TEPKİ DE BEGÜM KÜTÜK’TEN

Yıldız Tilbe’ye bir tepki de oyuncu Begüm Kütük’ten geldi. Kütük, Instagram hesabından yayınladığı gönderide, “Bize duygusal şarkılar armağan edip, sanatına hayran bırakan hanımefendiye bakın… Zehirli etle köpek gebertmekten bahsediyor! Daha önce zehirlemişliği var herhalde ki yüksek sesle bu aklı verebiliyor!” ifadelerine yer verdi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar