Connect with us

Dünya

Yok böyle dava! Mahkeme yapımcının cinsel organını delil sayıp inceleyecek

Savcılık, bir zamanlar Hollywood’un en güçlü ismi olan ama taciz ve tecavüzle suçlanan Harvey Weinstein’in cinsel organının delil sayılacağını ve inceleneceğini açıkladı.

Published

on

By

Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 75’ten fazla kadının tecavüz ve cinsel tacizle suçladığı film yapımcısı Harvey Weinstein bugün yeniden hakim karşısına çıktı. Bir zamanlar “Hollywood’daki en güçlü isim” olarak bilinen eski Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein, New York’ta tecavüz ve cinsel saldırıdan 23 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bugün de 2004-2013 yılları arasında Los Angeles’ta dört kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanmasına başlandı.

70 yaşındaki yapımcı, 2004 ve 2013 yılları arasında 11 farklı cinsel saldırı suçlamasıyla yargılandığı bir diğer dava için bugün hakim karşısına çıktı. Weinstein, duruşma salonuna tekerlekli sandalye ile geldi. California Valisi Gavin Newsom’un eşi Jennifer Siebel Newsom da Weinstein’ı cinsel tacizle suçlayan isimler arasında yer aldı. Newsom yaşadığı korkunç olayı ilk kez anlattı.

‘RAHATLA, BU SANA İYİ HİSSETTİRECEK’

Newsom, Weinstein tarafından 2005 yılında Toronto Uluslararası Film Festivali’nde tanıştıklarını açıkladı. Daha sonra onu otele davet eden Weinstein’ın kendisini bornozla karşıladığını açıklarken, “Cinsel organına dokunmamı istedi. Bunu reddettiğimde ise ünlü yaptığı kişileri anlatıp onlardan biri gibi olabileceğimi söyledi.” dedi.

Newsom, ısrarla onu reddetmesine ve itmesine rağmen zorla cinsel ilişkiye girdiklerini ifade ederken, yaşadığı korkunç anları “Üzerime saldırdı ve sonrasında ‘Rahatla! Bu sana iyi hissettirecek’ dedi” sözleriyle anlattı.

Weinstein, rıza dışı herhangi bir cinsel ilişkiyi reddetti ve suçlamaları reddetti.

‘CİNSEL ORGANI İNCELENECEK’

Öte yandan duruşmanın savcısı dün yaptığı açıklamada, Weinstein’in cinsel organının inceleceğini duyurdu.

Los Angeles Başsavcısı Yardımcısı Paul Thompson, Los Angeles Superior’daki açılış konuşmasında, kürsüye çıkıp, testisleri de dahil olmak üzere, her yerinin inceleceğini söyledi. Bu açıklama, kurbanların, Weinstein’ı tecavüzle ilgili suçlarken, ‘sıradışı bir cinsel organa ve testislere sahip olduğunu’ iddia etmesinin ardından geldi. Savcılık, iddiaların doğruluğunu kanıtlamak için bu yönteme başvurduklarını açıkladı.

ÜNLÜ İSİMLER DE CİNSEL İSTİSMARLA SUÇLAMIŞTI

Weinstein’ın 1999 yılında geçirdiği bir ameliyat sonucu testislerinde farklılık olduğu açıklanırken, “Çoğu kurban saldırılar sırasında gözlemledikleri bu anormallikleri tanımlayabilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Weinstein’i cinsel istismarla suçlayan en az 75 kadın arasında Uma Thurman, Salma Hayek ve Gwyneth Paltrow gibi ünlü oyuncular da bulunuyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar