Connect with us

Dünya

Yüz yüze eğitime geçecek İngiltere’den öğrenciler ve aileleri için ücretsiz test kiti

8 Mart’tan itibaren okulları yeniden açmayı planlayan İngiltere’de, tüm öğrencilere ve ailelerine ücretsiz Covid-19 hızlı test kitleri dağıtılacak.

Published

on

By

Öğrencileri ve evlerinde yaşayan tüm bireyleri kapsayan karara göre, testler haftada iki kez verilecek ve kişilerin Covid-19 semptomu olup olmadığına bakılmayacak. 30 dakikada sonuç veren kitler ayrıca, servis şoförleri ve diğer okul personellerini de kapsıyor.

İngiltere Halk Sağlığı yaptığı açıklamada, testlerin gizli vakaları ortaya çıkarmaya ve bulaşma zincirini kırmaya yardımcı olacağını söyledi. Açıklamada ayrıca, evde yapılan testlerin pozitif çıkması durumunda ise vakayı doğrulamak için ikincil bir PCR testi yapılacağı belirtildi.

Eğitim Bakanı Gavin Williamson ise, aile üyelerinin test edilmesinin ‘’okulların mümkün olduğu kadar risksiz olduğu konusunda ebeveynlere ve eğitim personeline güven sağlayacağını’’ ifade etti.

20 milyon kişiye ilk doz aşı uygulandı
Yaklaşık 20 milyon kişinin ilk doz aşısı yapılan İngiltere’de, hükümet Temmuz ayı sonuna kadar tüm yetişkinlerin ilk doz aşısını tamamlamayı hedefliyor. Ülkede, 27 Şubat Cumartesi günü 7 bin 434 yeni vaka bildirilmişti.

 

Kaynak: Oksijen

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar