Connect with us

Dünya

Yüzde 30’luk doğalgaz zammını ‘Açıklama’ diye duyurdular!..

Türkiye’de konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatı yüzde 30 zamlandı. Bazı gazeteler zam haberini ‘BOTAŞ’tan doğal gaz açıklaması’ başlığı ile duyurdu…

Published

on

By

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde, haziran ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine hazira ayında uygulanacak satış fiyatı, bin metreküp doğalgaz için 3 bin 264 liraya, sanayi abonelerinin tarifesi de 10 bin 416 liraya yükseltildi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede bin metreküp doğalgazın fiyatı ise 12 bin 500 lira oldu.

Böylece, konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatı yüzde 30, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 16, sanayide kullanılan doğalgazın birim fiyatı ise yüzde 10 zamlanmış oldu.

Ancak bazı gazeteler zam haberini okuyucularına ‘Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) doğal gaz fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu’ diyerek haberleştirdi. Haberde “BOTAŞ, tüketicilere imkânlar çerçevesinde asgari düzeyde etkileyecek şekilde doğal gaz satış fiyatlarında bir düzenleme yapılması zorunluğunun ortaya çıktığını belirterek, bu kapsamda konut doğal gazında %30 oranında artışa gidildiğini bildirdi” ifadeleri yer aldı.


Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar